SAÇ EKİMİ

 

 

 

Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi, kişinin kendi saçlarının saç tellerinin kalıcı olarak döküldüğü alanlara nakledilmesidir. Genetik açıdan dökülmeye en dirençli kabul edilen bölge olan ensenin üst bölümündeki saçların bir bölümü homojen bir dağılımla alınır ve saçsız bölgeye nakledilir.

Özellikle kadınların saç ekimi konusunda endişe duydukları nokta, işlem öncesi saçlarının kısa kesilip kesilmeyeceği konusudur. Günümüzde saçların kısaltılmasına gerek duyulmadan da saç ekimi yapılabilmektedir. Ancak bu yöntemin tercih edilmesi durumunda daha fazla sayıda seansa ihtiyaç duyulmaktadır. 

Saç Ekimi İşleminin Avantajları

Saç ekiminin en büyük avantajı, peruk ve benzeri yapay yöntemlerin aksine doğal bir görünüm sunmasıdır. Zira saç ekimi tekniğinde kişinin kendi saçları kullanılır ve bu sayede nihai görünümün doğal olması sağlanır.

Saç ekiminin bir başka avantajı ise bu işlem sayesinde kişinin öz güvenini yeniden kazanmasıdır. Saç ekimi yaptıran bir kişi, hem aynaya baktığında kendisini daha mutlu hisseder hem de sosyal hayatında çevresinden daha olumlu geri dönüşler aldığı için daha pozitif bir ruh haline kavuşur.

Başarılı Bir Saç Ekimi Nelere Bağlıdır?

Başarılı bir saç ekimi birçok faktöre bağlıdır. Her şeyden önce işlemin tüm bu faktörleri sağlıklı bir biçimde değerlendirebilecek yetkinlikte kişiler tarafından yapılması gerekir. Bu yüzden en iyi saç ekimi merkezi seçimi, en mühim etkendir. Türkiye’nin açık ara en kalabalık şehri İstanbul saç ekimi konusunda birçok seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler arasında en yetkin ve tecrübeli uzmanlara başvurmak çok önemlidir.

Saç ekimi işleminin istenen sonucu verebilmesi; nakil alınacak bölgedeki saçların yeterince yoğun ve sağlıklı olup olmadığı, dökülmenin özelliği, kişinin aile bireylerinin tıbbi hikayeleri ve kişinin yaşı da dahil olmak üzere çok sayıda etkene bağlıdır. Başvurulan uzmanın tüm bu etkenleri sağlıklı bir şekilde değerlendirip en doğru işlemi uygulayabilecek yetkinlikte olması gerekmektedir. 

Sağlığınızdan Asla Ödün Vermeyin!

Saç ekimi, tüm diğer tıbbi operasyonlar gibi son derece ciddi bir işlemdir. Bu nedenle operasyon mutlaka hastane ortamında yapılmalıdır. Çok düşük saç ekimi fiyatları sunduğunu iddia eden ancak en temel hijyen şartlarını dahi karşılayamayan ve halk arasında “merdiven altı” olarak adlandırılan kuruluşlara kesinlikle itibar edilmemelidir.  

Bu tip yerlere başvurulması sadece işlemin yeteri kadar başarılı sonuçlanmamasına neden olmakla kalmaz aynı zamanda ilaç reaksiyonu ve bulaşıcı hastalık gibi birçok ağır sonuç doğurabilir. Bu yerlerin yasal dahi olmadığı unutulmamalı ve saç ekimi işlemi için mutlaka uzman ve tecrübeli bir hekimle çalışılmalıdır.